סרטים עלילתיים בהפקה 2020

File_045_edited.jpg

בשנת 2020 אישר המיזם את תמיכתו בהפקת ששה סרטים עלילתיים

גשר צר מאוד

בימוי ותסריט: רותם קפלינסקי

ליאור (32) ומיכאל (55) לא מסתדרים, היא הגיעה ללוטן מלאה ברעיונות כיצד להחיות את הקיבוץ הכושל, והוא, ממייסדיו של הקיבוץ, מתעקש על החזון של חברה קולקטיבית תחת ערכי היהדות הרפורמית. בארוחת יום השישי בחדר האוכל, מיכאל מקיים טקס לחייל המשוחרר-  הוא מרוקן קנקן מים גדולים, עמוס קרח על ראש הבן שלו, שהשתחרר מהצבא רק כדי להבין, שאיש אינו מכיר את הטקס - הרגע החגיגי הופך לרגע משפיל ועכור כאשר גם הבן שלו לא משתף פעולה ומגיב בכעס . ליאור מבחינה במצוקתו של מיכאל לוקחת בידה קנקנן מים ושופכת גם היא על ראש החייל המשוחרר -  לראשונה נבנה בין השניים גשר.

להרוג את עצמנו

בימוי ותסריט: מאיה ידלין

מאיה לוקחת את הוריה ואחותה למדבר, על מנת לצלם אותם לסצנת השלמה לסרט שלה. אלא שיום הצילום הופך למריבה משפחתית מתמשכת, עד שלא ברור אם בכלל יצליחו לשתף פעולה ולהפוך לצוות.

שיעור פיסול

בימוי ותסריט: דנה לרר

חן ואופיר נוסעים לסופ"ש בצימר בערבה,  עימות בין השניים שיוצא משליטה יוביל את מערכת היחסים האלימה ביניהם לנקודת אל-חזור.

מזל טוב

הפקה ותסריט: יאיר בלינסקי

בימוי: עמית שמיר

אירוע קשה מהשירות הצבאי זרק שני גברים למסלולי חיים שונים. האחד הקים משפחה, כמקובל בחברה, והשני מתקשר טוב עם צמחים. במהלך מסיבת יום הולדת הנורמלי והלא נורמלי מחליפים תפקידים כדי להגן אחד על השני מהפחדים הלא מטופלים שלהם.

מעבר לתהום אני מחכה לך

בימוי ותסריט: אוריה הרץ

אלישע (28) נוסע לערבה לבקר את הילל (35), מעין גורו רוחני שצבר לעצמו עדת מעריצים וקהילה יציבה וייחודית בלב המדבר. אבל במהרה מתברר שבמפגש המיוחל הזה, אלישע מבקש יותר מגאולה – בין השניים יש קשר קודם והיסטוריה שהם לא יכולים לחמוק ממנה. ולאלישע יש משהו חשוב לספר להילל.

החזיר

בימוי ותסריט: לב ברודינסקי

שלושה נערים צעירים הרוצים להוכיח את גבריותם מחליטים לפרוץ לקיבוץ השכן ולחטוף את הסמל שלו – החזיר. אך שם התוכניות משתבשות, הם לא מצליחים לקחת אותו והם מחליטים להרוג אותו. כעת נשאר לבחור מי מהם יבצע את המשימה.