הגשות

ראשון 14/3/21

יוצרת או יוצר קולנוע? שוקל/ת להגיש בקשה למיזם קולנוע דרום בערבה? הנה כמה דברים שחשוב לנו לספר על הייחודיות ועל תהליך העבודה שלנו.

 

הערבה הישראלית הינה חבל ארץ מדברי והאזור המרוחק ביותר מכרך בארץ - באמצע הדרך בין באר-שבע לאילת, במרחק שעה וחצי נסיעה מכל אחת מהערים. יושבי האזור מתמודדים עם מזג אוויר קיצון הנע בין שטפונות מאתגרים בחורף לתקופות ארוכות של חום כבד בקיץ. על אף ובעזרת התנאים הגאוגרפיים והאקלימיים היחודיים, הוקמה בערבה התיישבות משגשגת, המתבססת על חקלאות מתקדמת ועל תיירות פנים וחוץ ענפה. 

 

לאור המאפיינים הייחודיים של ההתיישבות בערבה, ולאור האתגר החברתי והאישי הנדרש מתושבי האזור החיים בקהילות קטנות ומרוחקות ונדרשים למצוא לעצמם פתרונות פרנסה, חינוך ופנאי מגוונים, היכרות עם הערבה ותושביה פותחת פתח לאינספור סיפורים אנושיים וסביבתיים מרתקים. את המציאות הייחודית הזאת אנחנו ממנפים לעשייה אמנותית, ומזמינים אתכם ואתכן לגלות את הסיפורים החבויים באזור שלנו, ולהפכם ליצירה קולנועית המספרת סיפור חדש. הגשה לקרן הקולנוע ערבה היא הגשה המתחילה בהשראה. השראה המבוססת על היכרות עם דרך החיים הייחודית של נופי ויושבי המדבר, של הנופים האנושיים הפיזיים ההופכים אותו למה שהוא. על דגלנו חרתנו את ההשקעה בפיתוח יוצרים ופרויקטים המתמקדים בסיפורים אלה, שמעטים כמותם סופרו מעולם. כדי שתצליחה להכיר, לחשוף, לעבד, לתסרט ולהפיק אנחנו כאן בשבילכם, עם סל גדול של צידה לדרך - השראה, ליווי ותמיכה בכל שלבי העשיה.

 

בשנת 2021 המיזם יעניק תמיכות בשלושה מסלולים

קצר במדבר - עלילתי

ההשתתפות במסלול זה כוללת הגעה לסיור קבוצתי של קולנוענים/יות צעירים במרחבי הנגב-ערבה, במטרה להכיר את הנופים, האנשים והאווירה הייחודיים באזור, ולשאוב מהם השראה לכתיבת תסריט לסרט קצר. כששה שבועות לאחר הסיור על המשתתפים להגיש תסריטים שנוצרו בהשראת הביקור, ומתוכם יבחרו התסריטים הבולטים, שהמיזם יתמוך בהפקתם.

קצר במדבר - תיעודי

החל משנת 2020 מסלול "קצר במדבר" הורחב גם לקולנוע תיעודי. המסלול דומה במתכונתנו למסלול העלילתי, ובנוסף מושם בו דגש על פיתוח וליווי תהליכיך הפקה של סרטי יוצרים/ות מקומיים החיים ופועלים בערבה. 

 

הפקה והשלמת הפקה לסרטים עלילתיים ותיעודיים באורך מלא

התמיכה תוענק לתסריטים וסרטים באורך מלא הנמצאים בתהליך עבודה, שעלילתם מתרחשת בנגב וש-85% לפחות מהתקציב שלהם כבר מובטח באמצעות גורמים אחרים כלשהם.

ההגשה עד 28/10/2021